WIGILIJNE SPOTKANIE W NASZEJ SZKOLE

To właśnie tego wieczoru,

Gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,

Przy stolach są miejsca dla obcych,

Bo nikt być samotny nie może.

To właśnie tego wieczoru,

Gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

W serca złamane i smutne

Po cichu wstępuje otucha.

To właśnie tego wieczoru,

Zło ze wstydu umiera,

Widząc jak silna i piękna

Jest MIŁOŚĆ, gdy pięści rozwiera.

To właśnie tego wieczoru,

Od bardzo wielu wieków,

Pod dachem tkliwej kolędy

Nadzieja rodzi się w człowieku.”

 

20 XII 2023 r. w środę odbyło się Wigilijne spotkanie w naszej szkole, a atmosfera była magiczna i pełna radości! Uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na dziedzińcu szkoły, aby razem celebrować Boże Narodzenie.

 

Uczniowie wszystkich klas przygotowali krótkie przedstawienia, były też życzenia i przemówienia oraz charytatywny kiermasz świąteczny, który dodatkowo umilił nam ten czas.

Po części artystycznej uczniowie ze swoimi bliskimi wzięli udział w warsztatach m.in. ze zdobienia pierniczków, bombek i robienia własnych zapachowych świec. Każdy miał okazję spróbować przygotowanych wcześniej smakołyków i porozmawiać z innymi osobami.

Wigilijne spotkania to wspaniała okazja, aby zjednoczyć się w gronie najbliższych i wspólnie celebrować Boże Narodzenie. W naszej szkole jest to już tradycja, na którą zawsze czekamy z niecierpliwością.